دانلود Cadence SPB Allegro and OrCAD 17.2-2016 v17.20.033 - نرم افزار طراحی و شبیه سازی مدارات الکترونیک

دانلود دانلود کدنس اس پی بی آر کد نسخه 17.20.033 - نرم افزار طراحی و شبیه سازی مدارات الکترونیک
قبلی بعدی

Cadence SPB OrCAD یک مجموعه نرم افزاری اختصاصی است که در اصل برای اتوماسیون الکترونیک (EDA) مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار عمدتاً توسط مهندسان طراحی الکترونیکی و تکنسین های الکترونیکی برای ایجاد طرح های الکترونیک و چاپ الکترونیکی برای تولید تخته مدار چاپی استفاده می شود. به جرأت می توان گفت نرم افزار Cadence SPB OrCAD یکی از برترین و قدرتمندترین نرم افزار های طراحی مدارهای الکترونیکی، طرح پشت فیبر مدار چاپی، رسم شماتیک، شبیه سازی طرح الکترونیکی و طرح layout است. تواناییCadence SPB OrCAD در ایجاد و تأمین داده های سریع جهانی، داده های طراحی OrCad Capture را  به یکی از پر استفاده ترین داده ها در طراحی الکترونیک روز دنیا در طراحی یک مدار آنالوگ ، یا به اصطلاح یک نمودار کلی مربوط به یک تخته مدار چاپ شده موجود و یا طراحی نمودار یک بلوک دیجیتالی با استفاده از یک قطعه پیش ساخته  OrCad Capture, HDL به سادگی ابزار مورد نیاز برای وارد کردن، اصلاح کردن و کنترل کردن طرحهای PCB تبدیل کرده است.

نرم افزار Cadence OrCAD:

در نرم افزار OrCAD میتوان مدار را از نظر ولتاژ dc و ولتاژ ac و …. مورد تحلیل وبررسی قرار داد، ویژگی که باعث برتری این نرم افزار نسبت به دیگر نرم افزارهای هم تراز می شود ، قابلیت مشاهده تاثیر انواع پارمتر ها مانند، دما و نویز و… بر روی مدار می باشد ، شبیه سازی مدارات آنالوگ با این نرم افزار ، مانند تست مدار در عمل است. orcad از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

Cadence PSpice A/D and Advanced Analysis :

Cadence® PSpice® یک میحط گرافیکی پیشرفته است که کاربران می توانند با استفاده از آن مدارات آنالوگ و mixed-signal را شبیه سازی کند. PSpic یک ابزار پیشرفته برای تحلیل مدارات الکترونیکی است که باعث افزایش سرعت و دقت طراحی می شود. در PSpice میتوان هر مدار آنالوگی را شبیه سازی کرد، این نرم افزار دارای رنج وسیعی از قطعات الکترونیکی شامل مقاومت، خازن، آیسی، سلف و … و همچنین مدل های قطعاتی همچون ماسفت، IGBT، منبع تولید PWM، مبدل های DAC و ADC و… است . این نرم افزار دارای یک بخش جانبی به نام PSpice A/D است که کاربران با استفاده از آن می توانند مدل های شبیه سازی برای ترانسفومانور و سلف های DC را تولید کنند. در این نرم افزار امکان انجام تحلیل های همچون temperature and stress analysis, electro-mechanical simulation, worst-case analysis, Monte Carlo analysis, and curve-fit optimizers + سایر تحلیل های عادی ( جاروب aC و DC و… ) وجود دارد و کاربر درصورت نیاز م یتواند داده های شبیه سازی را در نرم افزار MathWorks MATLAB نیز تحلیل کند.

Cadence OrCAD Capture and Capture CIS :

OrCAD Capture محیط شماتیک اصلی نرم افزار OrCAD است که کاربر می تواند بعد از طراحی مدار خود در آن، علاوه بر انجام شبیه سازی، برای آن فیبر مدار چاپی طراحی کنند. این بخش از نرم افزار از Cadence® PSpice برای شبیه سازی مدار استفاده می کند. در OrCAD Capture کتابخانه های قدرمندی شامل بیش از 3000 قطعه ی الکترونیکی وجود دارد و وجود دو ابزار component information system (CIS) و the Cadence ActiveParts Portal در آن باعث افزایش سرعت طراحی خواهد شد.

Capture-advanced-design-reuseCadence OrCAD PCB Designer :

OrCAD PCB Designer نام بخش دیگر نرم افزار ORCAD است که کاربران بعد از طراحی شماتیک در محیط CAPTURE می تواند با انتقال قطعات به این محیط، فایل PCB مورد نیاز خود را طراحی کنند . این نرم افزار نیز مانند سایر نرم افزار های همتراز الکترونیک همچون پروتل یا پروتوس دارای بخش های مختلفی مانند constraint manager, design capture technology, component tools, a PCB editor, an auto/interactive route میباشد.

نرم افزار Cadence Allegro :

این نرم افزار برای طراحی فیبرهای مدار چاپی حرفه ای و مدارات داخلی آیسی ( IC packages) استفاده می شود، این نرم افزار نیز مانند اغلب نرم افزارهای طراحی فیبر مدار چاپی دارای بخش های محیط شماتیک (Allegro Design Entry  Capture / Capture CIS) و محیط طراحی فیبر مدار چاپی ( Allegro Design Authoring ) و ابزار مدیریت و ساخت کتابخانه (Allegro PCB Librarian) و سایر بخش های جانبی می باشد.دانلود نرم افزارهای رشته الکترونیک

ویژگی های اصلی Cadence Allegro :

وجود دو بخش Allegro Sigrity PI Base و Allegro Sigrity SI Base باعث تمایز این نرم افزار از سایر نرم افزار های همتزار می شود.

توسط بخش Sigrity PI میتوان آنالیز های افت ولتاژ بر روی خطوط موجود در فیبر مدار چاپی یا بسته بندی آیسی را انجام داد و تست کرد که ولتاژ خروجی یک بخش از مدار یا قطعه با چقدر تغییرات به بخش مقصد می رسد، توسط این بخش همچنین میتوان تلفات دما در قطعه یا PCB را نیز تست کرد. بخش Sigrity SI برای تعیین کیفیت سیگنال های فرکانس بالا استفاده می شود، توسط این بخش میتوان تعیین کرد که مثلا سلف ها و خازن های پراکنده موجود در یک مسیر فیبر مدار چاپی که معمولا بر اثر طولانی شدن مسیر مذکور ایجاد می شوند، تا چه میزان بر روی کیفیت سگینال تاثیر گذار هستند، با تغییر دادن مسیر میتوان کیفیت سیگنال را افزایش داد.

 

پس از دانلود، نرم افزار را از حالت فشرده خارج کرده و مطابق با فایل راهنما (jb-help.exe) موجود در پوشه !JB-TEAM اقدام به نصب و فعالسازی نرم افزار نمایید.

پسورد فایل های فشرده: jbdl.ir

 

پشتیبانی ویژه

چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما در ساعات اداری پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: ۹۰۹۹۰۷۱۹۶۹

اطلاعات بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.