رفتن به محتوای اصلی
06 Dec, 2020

دانلود نرم افزار Comsol Multiphysics 5.6 x64 - نرم افزار کامسول

دانلود نرم افزار کامسول 5.6

نرم افزار Comsol 5.6 - نرم افزار کامسول 5.6 :

یکی از نرم افزارهای مهم و کاربردی که در زمینه های مدل سازی و شبیه سازی مسائل مبتنی بر فیزیک کاربرد دارد و دارای کاربری عمومی و با پایه الگوهای عددی پیشرته میباشد نرم افزار Comsol Multiphysics میباشد. با استفاده از نرم افزار کامسول کاربران میتوانند رفتارهای مدل های فیزیکی متفاوت یا به به هم پیوسته را محاسبه نمایید. یکی از خوبی های نرم افزار Comsol  این است که با دارا بودن بیش از 30 بخش که به نرم افزار افزوده شده است کاربران این امکان را دارند که فضای شبیه سازی خود را با انواع ارتباط های فیزیکی و ابزارهای مختلفی را برای انجام پروژه های الکتریکی، جریان های سیالات و شیمی ، مکانیکی بکار گیرند.

یکی دیگر از موارد مهم نرم افزار Comsol 5.6 این است که توانایی متصل کردن خود با سایر نرم افزارهای محاسبات فنی از قبل CAD و ECAD را دارا میباشد.

نرم افزار Comsol محیطی یکپارچه و قدرتمند برای توسعه تولیداتی که با یکدیگر مرتبط میباشند را با استفاده از جریان کاری واحد و بدون در نظر گرفتن تفوت های آنها در محیط نرم افزاری را فراهم می آورد. ماژول های گوناگون توسعه نرم افزار Comsol  به صورت یکپارچه با خود نرم افزار ترکیب گردیده است و بسته به استفاده هر کاربر متفاوت میباشد و در همان محیط ثابت کاربری کار میتواند از نرم افزار استفاده نماید.

نرم افزار Comsol 5.6

  ابزارهای model tree و Model Builder شمایی کلی از مدل شبیه‌سازی را نشان داده و دسترسی به تمام قابلیت‌ها از قبیل هندسه اجسام، مرزهای تشکیل‌دهنده شی و ویژگی‌های فیزیکی نرم افزار Comsol 5.6 ، شبکه‌بندی، حلال‌های شیمیایی و تصویر‌سازی آن‌ها را برایتان مقدور می‌کند. با نرم افزار Comsol 5.6 ‌می‌توانید مدل‌های قراردادی و رایج با هرگونه ویژگی فیزیکی شان را به مدل‌های چند حالته فیزیکی که بتوانند آثار متقابلشان به یکدیگر را نمایش دهند، توسعه داده و رفتارشان را بررسی کنید. با تمام این احوال، استفاده از این توانایی و قابلیت‌ها نیازمند هیچ دانش ریاضی و محاسبات عددی خاصی نمی‌باشد.


امکانات و ویژگی‌هاینرم افزار Comsol 5.6 :

– استفاده از مدل‌های فیزیکی دیداری در فضاهای سه بعدی، دو بعدی، یک بعدی و حتی صفر بعدی و استفاده از تعاریف فرمولی و معادلات خطی و غیرخطی در زمانی که شی خاص و معمولی مد نظر نباشد.

– استفاده از مشبکه‌های سه وجهی، چهار وجهی، منشوری و… در یک فضای مدل سه بعدی و عناصر مختلف برای بررسی انتقال حرارت، مکانیک سازه، الکترواستاتیک و…

– مدل‌سازی هندسی با استفاده از ابزار درونی مدل‌سازی کامسول در محیط‌های یک تا سه بعدی و حتی استفاده از خروجی دیگر نرم‌افزارهای CAD در محیط نرم‌افزار.

– استفاده از جدیدترین روش‌های عددی برای ساخت بی‌نهایت ترکیبات اجسام و حالات فیزیکی.

– استفاده از مدل‌های پارامتری و انجمنی برای پارامتردهی به هر قسمت و بخش از مدل .

– استفاده از انواع متغیرها برای مقدار دادن به ویژگی‌های مدل‌ها و بررسی پالس‌های گوسی و مستطیلی و…

– استفاده از API ها برای برنامه‌نویسی با زبان جاوا یا استفاده از نرم‌افزار متلب.

– گذارش‌گیری در فایل متنی، تصویری و یا خروجی اکسل، فلش و یا تصویر متحرک (.GIF)

و…

سیستم عامل
Windows 10
ورژن
5.6
تولید کننده

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.