رفتن به محتوای اصلی
02 Dec, 2020

دانلود نرم افزار DS SIMULIA Suite (Abaqus/Isight/fe-safe/Tosca) 2021 HF3 - آباکوس 2021

دانلود نرم افزار آباکوس 2021

نرم افزار Abaqus 2021 - نرم افزار آباکوس 2021 :

نرم افزار Abaqus ، محصول شرکت داسو سیستم،  نرم افزاری است برای مدلسازی، تحلیل و شبیه سازی که نه تنها برای تحلیل تنش و کرنش در حوزه مکانیک جامدات بلکه برای تحلیل مسائلی نظیر انتقال حرارت، انتقال جرم، تحلیل حرارتی اجزاء الکتریکی، اکوستیک، تراوش و پیزو الکتریک نیز به کار میرود. نرم افزار Abaqus بر پایه روش اجزائ محدود عمل میکند.

نرم افزار Abaqus

شرکت داسو سیستم اخیرا جدیدترین نسخه این نرم افزار را تحت عنوان نرم افزار Abaqus 2021 به بازار عرضه کرده است. این ویرایش از آباکوس، دارای ویژگیها و قابلیتهای جدید متعددی میباشد که قدرت بیشتری به آن بخشیده است. در ادامه به ذکر برخی از مهمترین ویژگیهای افزوده به این نرم افزار می‌پردازیم:

۱- قابلیت Import مستقیم فایلهای سالیدورک مانند (sldprt, sldasm)، که باعث ارتباط راحتتر و کارآمدتر دو نرم افزار آباکوس و سالیدورک باهم و کسب نتایج بهتر میشود.

نرم افزار Abaqus 2021

۲- در نسخه‌های پیشین، تنها نتایج تست مواد هایپرالاستیک قابل ارزیابی بودند، در این نسخه اطلاعات تست مواد هایپرفوم نیز می‌توانند ارزیابی شوند.

Abaqus-hyperelastic-and-hyperfoam-3-D-material-model-vs-1-D-results.png

۳- قابلیت Swept/Extruded همزمان لبه‌های غیرمتصل، از دیگر ویژگیهای آباکوس ۲۰۲۱ است.

۴- درنرم افزار Abaqus 2021 ، هندسه‌ها می‌توانند بر اساس سطوح و یا سلولها Color Code  شوند.

rnb65-out-colorcode (3).png

۵- قیود یا Constraint، از مهمترین مباحث در آباکوس است، که در نسخه حاضر، بهبودهایی نیز در این بخش صورت گرفته است، به این ترتیب که Constraintها، مشروط بر اینکه به صورت Sets/Surfaces نامگذاریشان کنیم، قابلیت این را خواهند داشت که به راحتی بین مدلها کپی شوند.

۶- امکان استفاده از دستگاه مختصات محلی حین اجرای یک کوئری، از دیگر قابلیتهای افزوده به این نسخه از آباکوس است.

۷- گزینه Tensile Failure که تا کنون از طریق فایلهای inp در دسترس بود، در آخرین ویرایش آباکوس، به محیط Abaqus/Cae نیز افزوده شده و از طریق این محیط نیز قابل توصیف خواهد بود.

۸- یکی دیگر از ویژگیهای افزوده به نرم افزار Abaqus 2021 ، رنگ بندی پنجره مدیریت Step است.رنگ سبز برای حالت فعال بودن، زرد برای حالت اصلاح شده و قرمز برای غیرفعال.

abaqus-2020_color-coding--2020-888.png
 

۹- شماره گذاری گره‌ها و المانها که تا پیش از این توسط ماژول پارت انجام میشد، اکنون توسط ماژول مونتاژ هم قابل انجام است. 

۱۰- در بخش تحلیل نیز تغییرات و اصلاحات زیادی صورت گرفته است که از آن جمله میتوان به اضافه شدن Constraintهای جدید به محیط Abaqus/Cse اشاره کرد که کمک شایانی به بهینه سازی توپولوژی و افزایش دقت و همگرایی در تحلیلهای غیرخطی میکند.

سیستم عامل
Windows 10
ورژن
2021
تولید کننده

پس از دانلود، نرم افزار را از حالت فشرده خارج کرده و با اجرای فایل Autorun شروع به نصب نرم افزار نمایید. جهت استفاده از راهنما، از اتوران بر روی منوی راهنمای نصب کلیک کنید.

پسورد فایل های فشرده: jb-team.com

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.