رفتن به محتوای اصلی
x

دانلود نرم افزار DS Catia P3 V5-6 R2020 SP4 +Documentation - نرم افزار کتیا 2020

سازنده
دسته بندی
سطح begin
0

نرم افزار Catia R2020 - نرم افزار کتیا :

کمپانی Dassault system یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده نرم افزارهای تخصصی میباشد. که شامل نرم افزارهای Solidworks و Catia  و ...  میشود. این کمپانی آخرین ورژن از نرم افزار Catia را بعد از مدت ها ارائه نموده است که نرم افزار Catia R2020  میباشد. نرم افزار Catia R2020  از قوی ترین نرم افزارهای طراحی میباشد که به وسیله آن میتوانند طرح های خود را تولید و تحلیل نمایند که تمامی این موارد به کمک کامپیوتر بوده که به آنها CAD / CAM / CAE میگویند. نرم افزار Catia R2020   به صورت وسیع در جهان کاربرد دارد و بسیاری از طراحان و شرکت ها از آن برای ساخت طرح های خود استفاده میکنند.

نرم افزار Catia R2020

کاربردهای  نرم افزار Catia R2020 :

•    محیط های مدل سازی (Solid Model) :  این قسمت که در زیر مجموعه ماژول Mechanical Design قرار دارد برای مدل کردن قطعات توپر (Solid) و مجموعه مونتاژی و طراحی قالب و طراحی مدل های ورقکاری (Sheetmetal)، نقشه کشی صنعتی ،تلرانس گذاری و ... استفاده میشود .
•    مدل سازی سطوح :  این قسمت علاوه بر ساخت سطوح پیچیده قابلیت انجام مدلسازی روی ابر نقاط و فایلهای حاصل از اسکن سه بعدی را نیز دارا است .
•    محیط ماشینکاری :  پس از ساخت مدل به کمک قابلیتهای محیط ماشینکاری براحتی میتوان عملیات ماشینکاری مورد نیاز برای تهیه قطعه مدل شده از روی قطعه خام را تعریف کرده و هر مرحله از ماشینکاری را بصورت متحرک (انیمیشن) مشاهده کنید .
•    محیط تحلیل المان محدود :  به کمک قابلیتهای این محیط میتوانید قطعات و مدلهای مونتاژی ساخته شده در این نرم افزار را تحلیل کرده و مواردی مانند تغییر شکل ،توزیع تنش و ... را در آنها بدست آورد .
•    طراحی و تحلیل مکانیزمها :  به کمک این قابلیت از نرم افزار Catia میتوانید پس از تعریف اتصالات بین اجزای مختلف مکانیزم ،حرکت مکانیزم را مشاهده کرده و آنرا تحلیل کنید .

یکی از مهمترین قابلیتهای این نرم افزار این است که به کاربر اجازه می دهد به راحتی که از یک محیط کاری به محیط کاری دیگر منتقل گردد. به عنوان مثال شما پس از این که در محیط Digitized Shape Editor از یک ابر نقاط اسکن تهیه کردید به راحتی می توان در محیط Genrative Shape Design و یا Free Style از آن Surface تهیه کنید. زیرا همانطور که مطلع هستید برای اینکه بتوانید مدل خود را از یک محیط به محیط دیگر ببرید ابتدا نیاز است که مدل خود را به صورتی ذخیره و یا Import کنید که نرم افزار دیگر قابلیت خواندن این اطلاعات را داشته باشند و احتمالا در این انتقال مدل شما ممکن است اطلاعات شما از بین برود .

 

مطالب مرتبط

premium download