رفتن به محتوای اصلی
x

ایراد رندر رنگ در ویندوز 11 با آپدیت بعدی برطرف می‌شود

مایکروسافت تایید کرده که برخی کاربران ممکن است پس از نصب ویندوز ۱۱ در هنگام استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش تصویر با باگ رندر رنگ روبرو شوند. البته این شرکت ظاهرا باگ‌های دیگری را هم تحت نظر دارد و روی حل آن‌ها کار می‌کند.

بر اساس گزارش کاربران، باگ ویندوز ۱۱ باعث می‌شود برنامه‌های ویرایش تصویر نتوانند رنگ‌ها را روی برخی نمایشگرها (به ویژه نمایشگرهای HDR) به درستی رندر کنند. این مشکل معمولا زمانی به وجود می‌آید که کاربر سعی دارد رنگ‌های سفید یا پس‌زمینه‌های سفید و روشن را ویرایش کند. باگ ویندوز ۱۱ باعث می‌شود تصویر به رنگ زرد روشن یا سایر رنگ‌ها به نمایش درآید.

مایکروسافت تایید کرده که این باگ در هنگام بازگشت اطلاعات غیرمنتظره از سمت Win32 API یا تحت شرایط خاص به وجود می‌آید. از آن‌جایی که این مشکل مربوط به ویندوز ۱۱ است، آپدیت نرم‌افزارها باعث حل آن نمی‌شود. البته اهالی ردموند تاکید کرده‌اند که همه برنامه‌های اصلاح رنگ چنین مشکلی ندارند.

حالا پیش‌بینی می‌شود که آپدیت بعدی ویندوز ۱۱ در اواخر ماه ژانویه باگ ویرایش تصویر را برطرف کند. البته کاربران برنامه اینسایدر می‌توانند با نصب آپدیت نسخه‌های پیش‌نمایش این مشکل را برطرف کنند. گزارش‌های موجود در Feedback Hub نشان می‌دهد که باگ رندرینگ رنگ‌ها به‌طور کامل در بیلدهای پیش‌نمایش برطرف شده است.

ویندوز ۱۱ با دریافت آپدیت KB5008215 در تاریخ ۱۵ دسامبر با چند مشکل دیگر هم روبرو شد. برای مثال، برخی کاربران مدعی شده‌اند که قادر به نصب این آپدیت تجمیعی نیستند و با پیغام خطای نامشخصی مواجه می‌شوند. در عین حال، برخی کاربران همچنان با مشکلاتی در خصوص عملکرد تعدادی از رسانه‌های ذخیره‌سازی از جمله حافظه‌های SSD و NVMe درگیرند.

در حال حاضر دقیقا مشخص نیست که مشکل مربوط به حافظه‌ها چه زمانی برطرف می‌شود، اما انتظار داریم که بخشی از این مشکل در آپدیت انتهای ژانویه حل شود.

premium download