رفتن به محتوای اصلی
x

دردسرهای ویندوز 11 کاربران با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند؟

ویندوز ۱۱ مدتی است که به‌صورت رسمی منتشر شده و کاربران می‌توانند نسخه پایدار آن را روی سیستم خود نصب کنند. این نسخه از ویندوز تا حدود زیادی در جلب رضایت کاربران موفق بوده؛ اما از سوی دیگر معایبی نیز دارد که تا حدودی کاربران را از آن ناامید کرده است و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. در ادامه ۸ مورد از بزرگ‌ترین معایب و مشکلات جدیدترین نسخه ویندوز را بیان می‌کنیم.

مایکروسافت تاکنون نسخه‌های مختلفی از ویندوز را عرضه کرده؛ برخی از این نسخه‌ها عملکرد خوبی داشته‌اند و برخی دیگر اصلاً در جلب رضایت کاربران موفق نبوده‌اند و به پروژه‌ای شکست‌خورده تبدیل شده‌اند.

به‌عنوان‌مثال ویندوز ۹۵ خوب بود؛ اما ویندوز ۹۸ این‌چنین نبود (البته با انتشار نسخه 98 SE وضعیت این نسخه از ویندوز کمی بهتر شد). ویندوز Me عملکرد بسیار بدی داشت؛ اما در مقابل ویندوز XP به یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های ویندوز تبدیل شد؛ اما ویندوز ویستا که پس از آن عرضه شد نیز دارای عملکرد بدی بود. ویندوز ۷ تقریباً بی‌نقص بود؛ اما ویندوز ۸ هم به دلیل حذف منوی استارت و باگ‌های نسبتاً زیاد چندان مورد استقبال قرار نگرفت و بسیاری از افراد همان ویندوز ۷ را ترجیح می‌دادند؛ اما ویندوز ۱۰ محبوبیت زیادی به دست آورد و به یکی از موفق‌ترین نسخه‌های ویندوز تبدیل شد.

در مورد ویندوز ۱۱ هم باید بگوییم با وجود اینکه مدت زیادی از انتشار رسمی آن نمی‌گذرد و هنوز قضاوت در مورد خوب یا بد بودن آن زود است؛ اما به نظر می‌رسد این نسخه از ویندوز هم رضایت کاربران را به خود جلب کرده. درضمن در جدیدترین نسخه ویندوز تغییرات خوبی ایجاد شده‌اند که هک کردن و نفوذ به سیستم‌عامل را برای هکرها دشوار می‌کند و این موضوع نشان‌دهنده امنیت بالای آن است.
مشکلات ویندوز ۱۱

البته شیوه طراحی این نسخه از ویندوز باعث ایجاد معایب آزاردهنده‌ای در آن شده که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. در این مقاله قصد داریم ۸ مورد از مشکلات اساسی را که کاربران ویندوز ۱۱ با آن مواجه هستند، بیان کنیم؛ البته برخی از این مشکلات را می‌توان به‌‌سادگی برطرف کرد و ما راه‌حل‌های موثر برای برطرف کردن آن‌ها را نیز ارائه می‌کنیم.

premium download