تلگرام ۸.۴ اندروید با قابلیت اسپویلر پیام و واکنش با ایموجی

 

تلگرام به توسعه قابلیت‌های خود ادامه می‌دهد و همان طور که چندی پیش فاش شده بود، ویژگی‌های تازه‌ای را به جدیدترین نسخه بتای اندروید اضافه کرده که امکان مخفی کردن محتوای پیام‌ها پشت اسپویلر و واکنش به پیام‌ها با ایموجی را فراهم می‌کند.

نسخه بتای تلگرام ۸.۴ برای اندروید با دو ویژگی جذاب منتشر شده است. ویژگی اول محتوای پیام‌ها را پشت اسپویلر مخفی می‌کند. اگر بخشی از پیام را انتخاب کنید و انگشت خود را روی آن نگه دارید، منویی باز می‌شود که گزینه Spoiler را در کنار گزینه‌های مختلفی مثل Bold و Italic به نمایش در می‌آورد. با انتخاب این گزینه لایه‌ای روی پیام قرار می‌گیرد که اجازه نمی‌دهد محتوای آن دیده شود. مخاطب تنها در صورت ضربه زدن روی پیام می‌تواند این لایه را برطرف کرده و محتوا را ببیند.
واکنش به پیام‌ها با ایموجی در تلگرام

قابلیت دوم واکنش به پیام‌ها با ایموجی است. این واکنش‌ها به ۱۱ ایموجی محدود شده‌اند و با ضربه روی پیام‌ها در دسترس قرار می‌گیرند. همان طور که در مثال زیر می‌بینید، وقتی روی یک پیام تپ می‌کنید، در بالای منو تعدادی ایموجی را می‌بینید که با انتخاب آن‌ها می‌توانید واکنش خود را روی پیام ثبت کنید. ایموجی‌ها پس از انتخاب به‌صورت انیمیشن نشان داده می‌شوند. اگرچه در تصویر زیر دو واکنش دیده می‌شود، اما همواره آخرین واکنش جای واکنش قبلی را می‌گیرد.

تغییر دیگری که در این نسخه اضافه شده پس‌زمینه جدید برفی است که دانه‌های برف به آرامی در آن می‌بارند. این ویژگی احتمالا برای کریسمس درنظر گرفته شده، هرچند که تا زمان انتشار پایدار کمی دیر به دست کاربران می‌رسد. منتها فصل زمستان تازه شروع شده و کاربران ماه‌ها می‌توانند از این پس‌زمینه استفاده کنند.

اگر می‌خواهید همین حالا این ویژگی‌ها را امتحان کنید، هردو طرف مکالمه باید بتای ۸.۴ را نصب کرده باشند. بقیه کاربران پیام‌های اسپویلردار را به‌صورت عادی می‌بینند و ممکن است مثلا داستان یک فیلم برایشان لو برود. بنابراین بهتر است برای استفاده عمومی از این قابلیت تا زمان انتشار نسخه پایدار جدید تلگرام منتظر بمانید.

 

Post format
standard