سازگاری سیستم خود با ویندوز 11 را چک کنید

نرم‌افزار جدیدی به‌نام WhyNotWin11 دقیق‌تر از ابزار خود مایکروسافت به شما توضیح می‌دهد که چرا دستگاه‌تان قادر به نصب ویندوز ۱۱ نیست. کد منبع این برنامه در گیت‌هاب منتشر شده و در دو روز ۹ آپدیت دریافت کرده است.

مایکروسافت با معرفی ویندوز ۱۱ ابزاری به نام PC Health Check را به‌روز کرد تا به کاربران بگوید که چه کسانی می‌توانند نسل بعدی ویندوز را نصب کنند. با این حال ابزار مایکروسافت اطلاعات کافی را در اختیار قرار نمی‌داد و همین مسئله موجب شد تا توسعه‌دهنده‌ای به نام «رابرت سی. مایل» برنامه WhyNotWin11 را بسازد.

ویندوز ۱۱ برای نصب شدن روی کامپیوترها به سخت‌افزارهای خاصی نیاز دارد. پیش‌تر حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب این سیستم عامل را به اطلاع شما رسانده بودیم. ویندوز ۱۱ برای نصب به ۴ گیگابایت رم، ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و یک پردازنده قوی ۶۴ بیتی نیاز دارد. این پردازنده باید حداقل دو هسته با سرعت کلاک ۱ گیگاهرتزی داشته باشد. فهرست پردازنده‌های اینتل و AMD سازگار با ویندوز ۱۱ هم مشخص شده است.

با این حال، یک نکته مهم دیگر برخورداری از تراشه TPM 2.0 است که امنیت دستگاه‌ها را ارتقا می‌دهد و در برخی محصولات از طریق بایوس قابل فعال‌سازی است. با این حال، اگر می‌خواهید به‌راحتی سازگاری دستگاه خود را با ویندوز ۱۱ بررسی کنید، می‌توانید از WhyNotWin11 کمک بگیرید و اجازه دهید خود برنامه همه پیش‌نیازها را بررسی کند. البته در این برنامه ذکر شده که تشخیص‌های موجود بر اساس اطلاعات در دسترس است، در نتیجه شرایط ممکن است در آینده تغییر کند.

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، برای مثال AMD رایزن ۷ ۱۸۰۰X به رنگ زرد دیده می‌شود، چون این تراشه در فهرست پردازنده‌های سازگار با ویندوز ۱۱ نیست، اما هنوز نمی‌توان به‌طور دقیق گفت که آیا این محدودیت مانع از نصب نسخه بعدی ویندوز می‌شود یا خیر.

برای بررسی و نصب نرم‌افزار WhyNotWin11 می‌توانید به صفحه گیت‌هاب این برنامه مراجعه کنید.

Post format
standard