SolidWorks 2021 Sp1x64

Submitted by admin on Wed, 06/02/2021 - 10:21

نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ : کمپانی فرانسوی داسو سیستمز که به صورت دسالت یا دزالت سیستم هم خوانده می‌شود، از تولیدکنندگان پیشتاز در زمینه نرم افزارهای مدلسازی و شبیه سازی سه بعدی جهان می‌باشد. از معروفترین محصولات این شرکت می‌توان به سه محصول کتیا، سالیدورک و آباکوس اشاره کرد. کتیا در شاخه طراحی توسط کامپیوتر (CAD)، سالیدورک در شاخه ساخت توسط کامپیوتر (CAM) و آباکوس در شاخه تحلیل توسط کامپیوتر (CAE) قرار دارند.

سالیدورک چنانچه گفته شد، یک نرم افزار مهندسی در شاخه طراحی به کمک کامپیوتر است. این نرم افزار دارای سه محیط تحت عنوان Part ،Assembly و Drawing می‌باشد. قطعات ابتدا در محیط اول یا پارت، رسم می‌شوند، سپس در محیط دوم یا اسمبلی، قطعات مربوط به هر مکانیسم بر روی هم سوار شده و در نهایت در محیط سوم یا Drawing، نقشه مهندسی مربوطه، به صورت نسخه چاپی تهیه می‌شود.  نرم افزار سالیدورک را می‌توان رقیب سرسختی برای نرم افزارهای اتودسک اینونتور و مکانیکال از شرکت آمریکایی اتودسک و سالید اج از شرکت آلمانی زیمنس به شمار آورد. این نرم افزار بر روی ویندوز اجرا می‌شود.

و حالا یک بار دیگر کمپانی دسالت سیستم، پیشرفت های بی شماری را به نسخه جدید سالیدورک اضافه کرده است. اکنون ده ویژگی جدید افزوده به نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ عملکرد این نرم افزار قدرتمند را به نحوی گسترش داده که که به جریان کار شما سرعت بخشیده و آن را ساده می‌سازد. نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ با این ده ویژگی برتر خود، این بار تمرکز خود را بر روی عملکرد، قابلیت اطمینان و بهینه سازی گردش کارهای قبلی گذاشته است تا دقیقاً مطابق آنچه شما همیشه در نظر داشته‌اید، کار کند. در ادامه به ذکر چند ویژگی برتر از مجموعه ویژگیها و قابلیتهای جدید ارائه شده در نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ می‌پردازیم:

۱- بهبود در ویژگی Detailing mode
در سالیدورک ۲۰۲۰، ویژگی به نام "Detailing Mode" معرفی شد، که راهکاری برای باز کردن نقشه‌های عظیم در عرض چند ثانیه، همچنین قابلیت افزودن و ویرایش حاشیه نویسی را برایتان فراهم می‌کرد. اما این ویژگی، تنها به باز کردن نقشه‌ها محدود نمی‌شود. اکنون به لطف پیشرفتهای عملکردی که به نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ اضافه شده، مشاهده عملکرد، بسیار سرعت گرفته است. ویژگی Detailing mode، به شما اجازه می‌دهد، جزئیات رایجی چون ویرایش، افزودن ابعاد و حاشه نویسی را انجام دهید. این مدل، لود نمی‌شود، بنابراین بنابراین به اشتراک گذاری فایلهای نقشه آسان است، فقط می‌بایست اطمینان حاصل کنید که، نماهای نقشه، کامل و بی‌عیب بوده، همه جزئیاتی را شامل می‌شوند.
خلاصه این قابلییتهای جدید عبارتند از:
عملکرد بهبود یافته ویژگی Detailing Mode، برای سرعت بخشیدن هر چه بیشتر به ایجاد نقشه‌ها
بهبودهایی در قابلیت افزایش hole callout ها، ویرایش ابعاد و حاشیه نویسی‌های موجود
همچنین افزودن جزئیات به نماها، Break و Crop کردن آنها.
مزایا: امکان سریعتر کار کردن روی نقشه مونتاژهای بزرگ، از طریق بهبودهای صورت گرفته در ویژگی Detailing Mode

۲-  بهبود در مونتاژ قطعات
در نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ همینطور که شما پیش می‌روید و وقت خود را صرف ایجاد و کار در طراحی مونتاژ خود می‌کنید، ابزارهای ساده تری خواهید یافت، که در مونتاژ، تکثیر المانها با استفاده از ابزار Pattern و نیز تجزیه و تحلیل قطعات پس از مونتاژ، بسیار کارآمد هستند. برای بهبود کار با اجزا در مود Lightweight، اکنون در نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ رویکرد ساده تری برای دسترسی به فایل اسمبلی و اطلاعات ویژگی آنها وجود دارد. اکنون شما می‌توانید به سادگی، و با گسترش یک جزء، از روی نمودار درختی Feature Manager Tree، اجزاء را بر حسب نیاز خود و به صورت پویا لود کرده  و دسترسی روی ساب اسمبلی‌ها یا قطعات کاملا resolve شده، داشته باشید. این امر، ما را از دانلود غیرضروری قطعات مونتاژ شده بزرگ بی نیاز می‌سازد. اما به شما این امکان را می دهد که به سرعت، به اجزایی که بر حسب نیاز خود، روی آنها کار می کنید دسترسی پیدا کرده و آنها را resolve کنید. سالیدورک همواره نسبت به تغییر پیکربندی هر نمونه از مولفه‌های داخل یک pattern، انعطاف پذیر بوده است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است بخواهید همه مولفه‌ها به نمونه اصلی لینک شوند. انجام این کار در یک زمان، ممکن است زمانبر باشد. اکنون در سالیدورک ۲۰۲۱، گزینه جدیدی برای همگام سازی پیکربندی همه نمونه مولفه های ایجاد شده توسط یک pattern، وجود دارد. این گزینه‌ جدید همچنین، در قبال تغییرات ناخواسته در پیکربندی هر یک از این مولفه ها نیز کمکتان می‌کند، به کمک یک منوی کشویی سریع و از طریق قفل کردن این گزینه، داخل کادر دیالوگ ویژگیهای مولفه. این امر، تنظیم می کند که چنانچه شما هر تغییری در پیکربندی کامپوننتهای داخل pattern ایجاد کنید، این تغییرات به درستی منتشر شوند. در نهایت، Interference Detection ابزار قدرتمند و کارآمدی است که به کمک آن می‎‌توانید، issueها را به سرعت داخل طراحی خود پیدا کنید. سالیدورک ۲۰۲۱ اکنون، گزینه‌ای را برای ذخیره interference، داخل یک فایل صفحه گسترده ارائه داده است. شما حتی این امکان را دارید که از هر Interference، اسکرین شات گرفته، تا بتوانند با دیگر اعضای سازمان شما به اشتراک گذاشته شده و توسط آنها بازبینی شوند.
خلاصه این پیشرفتهای جدید، عبارت است از:
• گزینه‌ای برای resolve کردن خودکار کامپوننتهای lightweight، از طریق گسترش هز یک از گره‌های درخت طراحی Feature Manager
• الگوی زنجیرهای در طول مسیر، برای استفاده از طول منحنی، نه طول وتر
• صدور گزارشهای تشخیص تداخل همراه با تصاویر، به صفحه گسترده اکسل
مزایا: طراحی اسمبلی‌ها با گردش کارهای ساده شده

۳- بهبود در ساده سازی مونتاژ
یکی دیگر از ویژگیهای جدید ارائه شده توسط نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ ویژگی Silhouette Defeature است. Silhouette Defeature ارائه شده در سالیدورک ۲۰۱۹، به شما اجازه می‌دهد نمایشی ساده از یک اسمبلی بسازید، یا از اطلاعات اختصاصی محافظت کنید. Silhouette Defeature، با به کارگیری انواع مختلف ابزار ساده سازی هندسی، یک گردش کار گام به گام بصری را برای تعریف یک نسخه ساده شده، فراهم می‌کند. آنچه در مورد Silhouette Defeature در سالیدورک ۲۰۲۱ جدید است، قابلیت ذخیره نمایشهای ساده شده، به عنوان یک پیکربندی، داخل همان اسمبلی که از آن ایجاد شده بود، است. این امکان، نیاز به مدیریت یک فایل مجزا را که شامل این مدل ساده شده است، حذف می‌کند. وقتی از مدلهای Defeatured در اسمبلی‌های سطح بالاتر استفاده می‌کنید، ادامه کار به سادگی یک راست کلیک روی کامپوننت و انتخاب استفاده از نسخه Defeatured است. اسمبلی‌های Defeatured، وقتی به عنوان پیکربندی به کار گرفته می‌شوند، راهی برای ساده‌ سازی اسمبلی‌های پیچیده بوده و همچنین در مواردی که تمام جزئیات اجزای جداگانه لازم نیست، موجب افزایش عملکرد می‌شوند.
با این ویژگی جدید در نرم افزار Solidworks 2021 - سالیدورک ۲۰۲۱ :
•    مدلهای Defeatured، می‌توانند به عنوان یک پیکربندی ذخیره شوند.
•   جابجایی بین نسخه‌های کامل و ساده سازی شده، به راحتی صورت می‌گیرد.
مزایا: اکنون در سالیدورک ۲۰۲۱ میتوانید با اسمبلی‌های ساده سازی شده، بهتر کار کنید.

Image
SolidWorks 2021
version
2021