AfterEffect 2021

Submitted by admin on Wed, 06/02/2021 - 12:16

کمپانی ادوبی اکنون جدیدترین نسخه از نرم افزار محبوب افتر افکت را تحت عنوانAfter Effects 2021 v18 منتشر و برای استفاده عموم در دسترس قرار داده است. این نسخه از نرم افزار افتر افکت، با بهبودها و پیشرفتهای متعددی در زمینه‌های مختلف همراه شده است. از جمله:

    جایگزینی رسانه در تمپلیتهای Motion Graphics و ساخت تمپلیتهای جدید با استفاده از Essential Properties
    پیش نمایش سه بعدی نسخه‌های Draft به صورت بلادرنگ
    ویژگی ۳D Ground Plane
    نوار ابزار ترکیبی بهبود یافته، بهبودهایی در زمینه عملکرد
    و برطرف کردن مجموعه‌ای از Bugهای موجود در نسخه‌های پیشین این نرم افزار

پیشرفتها، قابلیتها و ویژگیهای جدید ارائه شده در نرم افزار After Effects 2021 v 18
چنانچه گفته شد، نرم افزار After Effects 2021 v 18 در بسیاری از زمینه‌ها بهبود یافته، دارای قابلیتها و ویژگیهای جدید متعددی می‌باشد. در ادامه شرح مختصری خواهیم داشت بر برخی از این ویژگیها:

 جایگزینی رسانه در تمپلیتهای Motion Graphics
اکنون در نرم افزار Premiere Pro 2021تمپلیتهای موشن گرافیک یا MOGRTها، از رسانه‌های قابل جایگزینی، مانند ویدئوها و تصاویر پشتیبانی می‌کنند که این امر، به شما امکان می‌دهد انواع مختلفی از یک تمپلیت را با استفاده از Essential Properties ایجاد کنید. ویراستاران، اکنون می‌توانند در نرم افزار Premiere Pro 2021  از آنها برای مبادله لوگو، ساخت گرافیک رسانه‌های اجتماعی، نمایش اسلایدهای متحرک، یا انتقال پویا بین کلیپهای ویدیویی استفاده کنند. در نرم افزار Premiere Pro 2021 شما می‌توانید، تمپلیتهای موشن گرافیک را با رسانه های قابل تعویضی ایجاد کنید تا ویرایشگران را در این نرم افزار، قادر به جایگزینی تصاویر یا فیلم کنید. شما همچنین می توانید، انواع مختلفی از تمپلیتها را با استفاده از Essential Properties  و با انواع مختلف رسانه برای خروجی ایجاد کنید. این رسانه‌های خروجی، می‌توانند مواردی مانند گرافیکهای رسانه‌های اجتماعی، اسلایدشوهای متحرک، تمپلیتهای برند حاوی یک لوگو و موارد مشابه باشند.

ایجاد تمپلیتهای موشن گرافیک، از طریق رسانه‌های قابل جایگذاری:
مرحله ۱: برای اینکه به یک لایه در نرم افزار افتر افکت، قابلیت جایگزینی و تعویض پذیری بدهید، می‌بایست آن لایه را به پنل  Essential Graphicsبکشید (با عمل Drag کردن).
مرحله ۲: اکنون کافی است از تمپلیت مورد نظر، به عنوان یک Motion Graphics template، خروجی بگیرید.

برای کاهش اندازه فایل تمپلیت خود، می‌توانید بر روی تصویر بند انگشتی موجود در پنل Essential Graphics کلیک راست کرده و آن را با یک تصویر بند انگشتی یا placeholder جایگزین کنید.

استفاده از جایگزینی رسانه، با Essential Properties
۱- لایه‌ای را که می‌خواهید جایگزین شود، به پنل Essential Graphics بکشید. (با عمل Drag)
۲- کامپوزیشن خود را درون یک کامپوزیشن دیگر قرار دهید.
۳- روی Essential property مربوط به مدیا روی تایم لاین، به پایین بروید.

۴- یک رسانه دیگر مثلا یک تصویر، ویدئو یا comp را از پنل پروژه در بالا، Drag کنید. تصاویر بند انگشتی، یک طرح کلی آبی را نشان می‌دهد و رسانه جایگزین می‌شود.
۵- اگر قصد ویرایش این رسانه را دارید، کافی است روی رسانه مربوطه در تایم لاین دابل کلیک کنید، تا پیش پردازی برای ویرایش آن نمونه از رسانه باز شود.
 

پیش نمایش سه بعدی نسخه‌های Draft، به صورت بلادرنگ در نرم افزار After Effects 2021 v18
اکنون در نرم افزار After Effects 2021 v18 می‌توانید از Real-Time 3D Draft Preview استفاده کنید، کنید که از یک موتور رندر Real-Time Engine ‪(RTE)‬ سریعتر، برای پیش نمایش بلادرنگ تغییراتی که شما در صحنه‌های سه بعدی خود ایجاد می‌کنید، استفاده می‌کند.

 

Image
After Effect 2021
version
2021