Adobe Premiere Pro 2021

Submitted by admin on Wed, 06/02/2021 - 12:28

نرم افزار Premiere Pro 2021 - پریمیر ۲۰۲۱
Adobe Premiere Pro قدیمیترین و معروفترین نرم افزار کاربردی ویرایش و تدوین فیلم است، که به طور گسترده‌ای برای ویرایش انواع ویدئو در سیستم عامل مک و یا رایانه‌های ویندوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم افزار که برای ویرایش و تدوین فیلمها، ویدئوهای تبلیغاتی، فیلم های تلویزیونی، ویدئوهای آنلاین و سایر فیلمها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در واقع برنامه‌ای جامع برای ویرایش فیلم بوده و به عنوان بخشی از مجموعه برنامه‌های Adobe Creative Cloud در دسترس است.

نرم افزار Premiere Pro توسط شرکتهای تولید کننده فیلم، ایستگاههای خبری، متخصصین بازاریابی و شرکتهای طراحی استفاده می شود. افرادی که در نقشهایی مانند ویراستاران ویدئو، مدیران تولید، مدیران بازاریابی و طراحان چندرسانه‌ای کار می‌کنند، همگی از نرم افزار Premiere Pro برای ایجاد و ویرایش محتوای ویدیویی استفاده می‌کنند. Premiere Pro  می‌تواند برای همه کارهای معمول ویرایش ویدئو مورد نیاز برای تولید ویدئو با کیفیت پخشی با کیفیت بالا مورد استفاده قرار بگیرد. این نرم افزار می‌تواند برای وارد کردن ویدئو، صدا و گرافیک مورد استفاده قرار گیرد  هنگام ایجاد فیلم با استفاده از Premiere Pro ، تصاویر ثابت و ویدئویی می توانند با هم ویرایش شوند. تیترها را می توان به فیلم ها اضافه کرد و فیلترها را می توان به همراه افکتهای دیگر اعمال کرد. نرم افزار Premiere Pro اغلب همراه با نرم افزارهای افتر افکت و فتوشاپ در پروژه‌های خلاقانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نرم افزار Premiere Pro 2021 ‪(ver.15.0)‬
ادوبی در حال حاضر جدیدترین نسخه نرم افزار پریمیر خود را تحت عنوان Premiere Pro 2021 ‪(ver 15)‬ به بازار عرضه کرده است. چنانچه می‌بینید همواره در کنار سال انتشار این نرم افزار، یک ورژن به چشم می‌خورد، که مهمترین بخش شناخت آپدیت این نرم افزار است. در سال ۲۰۲۱ اولین آپدیت نرم افزار Premiere Pro، عدد ۱۵ می‌باشد و نام این آپدیتها تا ارائه عدد بعدی در سال آینده که ۲۰۲۲ است، همان ۱۵ خواهد بود و تنها به فرم اعداد ۱۵.X، به عنوان مثال ۱۵.۱، ۱۵.۲ و .... (همینطور رو به جلو) ارائه می‌شود و اکنون شرکت ادوبی، نرم افزار ۲۰۲۱ Premiere Proرا که در واقع آپدیت ۱۵ از این نرم افزار محبوب است، منتشر کرده است. این به روزرسانی، شامل رفع اشکالات، چندین ویژگی جدید و نیز بهبود عملکرد در بسیاری از زمینه‌ها است. طبق گفته  ادوبی، کلمه کلیدی این نسخه، سرعت و کارایی است، که این موارد، خود به به گردش کار نیز شتاب می‌دهند.

نرم افزار ۲۰۲۱Premiere Pro  (نسخه ۱۵.۰)، اولین نسخه منتشر شده، از بین نرم افزارهای ویدئویی Creative Cloud است. نسخه های ۲۰۲۱ پشتیبانی جدیدی از قابلیتهای گرافیکی و گردش کار بین برنامه ها را ارائه می دهند که ویژگیها و امکانات جدیدی مانند Captions در Premiere Pro و Media Replacement را در تمپلیتهای Motion Graphics فراهم می‌کند.
در اینجا نکته مهمی وجود دارد که باید آن را در نظر بگیرید و آن اینکه: در یک نسخه اصلی از نرم افزار Premiere Pro، فایلهای پروژه به جلو و عقب سازگار هستند: این بدان معنا است، که شما می‌توانید هر پروژه Premiere Pro v15.x را، با هر نسخه ۱۵.x ازنرم افزار  Premiere Pro(شامل لینکهای داینامیک به نسخه های افتر افکت ۱۸.x) بازکرده و ذخیره کنید. و اگر شما پروژه‌ای را از نسخه قبلی باز کنید، Premiere Pro 15.x، پروژه اصلی را ذخیره می‌کند و یک فایل پروژه ۱۵.x جدید ایجاد می‌کند. در تصویر زیر می‌توانید تبدیل پروژه‌ای را که در یکی از نسخه‎‌های قبلی Premiere Pro ایجاد شده است، را ببینید:

ویژگیها، قابلیتها و بهبودهای اعمال شده در نرم افزار Premiere Pro 2021 (نسخه ۱۵)
نرم افزار (Premiere Pro 2021 (Premiere Pro 15 چنانچه گفته شد، در این ویرایش خود، با قابلیتها و ویژگیهای جدید متعددی همراه شده است، که در ادامه اشاره‌ای خواهیم داشت بر برخی از این ویژگیها:

اضافه شدن پنل captions، جهت ایجاد کپسن یا زیرنویس در نرم افزار Premiere Pro 2021
اکنون پنل جدید Captions در نرم افرارPremiere Pro 2021 ، فرآیند سبک سازی و ارائه ویدئوهای زیرنویس شده را کاملا تغییر داده است. زیرنویسها اکنون در نرم افزار Premiere Pro 2021 بصورت یکپارچه، در ویرایشگر ادغام می‌شوند (از طریق اتصال متن با تایم لاین و ابزار طراحی در صفحهEssential Graphics).

Image
Adobe Premiere 2021
version
2021